Nukuke aastasele poisile

Seda ei juhtu siinkandis vist ülemäära tihti, et poistele nukke kingitakse (huvitav, kas teistes kultuurides on teistmoodi?). Kui mõne väikse poisi sünnipäevale kutsutakse, püüan ka ikka kasutada võimalust ja ise nuku meisterdada kingiks, sest kui mina poisile nukku ei kingi, kes siis veel? 🙂 Seda suurem on minu rõõm, kui vanemad või külalised ise paluvad mul mõnele poisile nuku õmmelda. Nukk on laste tööriist nende tähtsaimas töös – mängus. Poisid vajavad samamoodi mänguvahendit, mille kaudu läbi mängida elu, mida nad enda ümber kogevad.

Tegin seekord nuku, kes ei ole otseselt ei tüdruk ega poiss. Või õigemini, fantaasia abil saab ta olla nii poiss kui tüdruk, kuidas mängijale parasjagu vaja on. Soengu tegin lihtsamat sorti arvestades nukuomaniku noorust :): õmblesin õlgdeni juuksed pea külge.

Poisi ema soovitusel tõstin õmblust hiljem kõrgemale, et jääks rohkem lahtiseid juukseotsi sasimiseks ja lisasin ka tuka. Tõesti nii sai nukuke veel mõnusam. Pärast soengukohendust oli nukul uude koju reisimisega nii kiire, et pildistada ei jõudnudki. Õnneks saabus jäädvustus poisi ja nuku kohtumisest, mida siin ka teiega jagan. Rõõm on olla selliste hetkede tunnistajaks.

Nukk on umbes 25cm pikk. Mahedalt peetud lammaste villaga pehmelt täidetud nuku naha- ja kehakangas on sertifitseeritud puuvillast, juuksed-silmad-suu taimede või seentega värvitud villasest lõngast.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga