Pärlele

Akna taga on kohisev kevad.

Akna taga on õitsevad aiad.
Akna taga on lootuste lopsakus.
/Artur Alliksaar/


Pärle on pesamuna peres, kus ees kasvamas neli venda. Nii võis vabalt olla Pärle esimese sünnipeva kingitus esimene nukk selles majapidamises:) 
Pehme kehaga waldorfnuku-stiilis nukk ehk minu sõnavaras pehmu on valmistatud sertifitseeritud orgaanilistest kangastest ning täidetud puhta lambavillaga. Pehmu juuksed valmisid kohalikust maavillasest lõngast, mis värvitud taimede või seentega. Olen oma vastavad märkmed seekord kaotanud, aga pildi järgi oletan, et seekord võis värviandjaks olla verkjas vöödik vaskvitrioliga eelpeitsitud lõngal. Waldorfnukule iseloomulikult on nägu tähistatud vaid tagasihoidlikult, tikkisin silmad-suu loodusvärvidega värvitud peenvillase lõngaga. 
Pehmu võttis Pärle juurde kaasa väikse lapiteki, mis valminud väärtustava taaskasutuse põhimõttel Uuskasutuskeskusest pärit materjalist ja juurdelõikusjääkidest.
Pehmud nagu teisedki Loonalapse käsitöönukud valmivad enamasti eritellimusel tulevast nukuomanikku mõttes ja südames hoides. Loe erinevatest nukutüüpidest ja tellimistingimustest siit ja oma nuku tellimiseks palun kirjuta loonalaps [ät] loonalaps . ee 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga