Pontsakas waldorfnukk Oskarile

Kastanid ruttavad mäest alla. Lehed sosistavad asfaldile sügisest, tõrudest, kohe-kohe kallama hakkavast külmast vihmast ja järgmisest kevadest. Kingataldade alla jäänud kastanid on mõranedes oma helerohelise kõhu välja punnitanud… nagu naerusuised pistaatsiapähklid. Öö on veel soe ja kaneelilõhnaline ning aknad kõikjal paokil. /…/


Valgesse kissellikannu nopitud astrid, vaagnad täis õunu ning tugevasti pihku surutud kaneelikoor. Mõrumagus pihlakas, puraviku sügav samet, kaalukad kõrvitsad igas toonis ja vormis. Tomatid, mis justkui ajaksid üle suvel kogutud valgusest, armastusest ja soojusest. 
Viimaks ometi on sügis!

/Maru Maru maitsev maailm. Aasta helelillas köögis/

See pontsakas 35cm pikkune waldorfnukk valmis kingituseks ja kaaslaseks 2-aastasele poisile. Valmistasin nuku üleni orgaanilisest puuvillasest nukukangast ning täitsin naturaalse lambavillaga. Nukupoisi sasipeaks kasutasin lambapruuni eesti maavillast lõnga ning silmad-suu tikkisin loodusvärvidega värvitud peenvillase lõngaga.

Nuku riided valmisid väärtustava taaskasutuse põhimõttel kohalike õmblejate juurdelõikusjääkidest ja Uuskasutuskeskusest pärit taaskasutusmaterjalidest. Viimaks õnnestus leiutada ka sobiv papude lõige pontsakale nukujalale, mis oleks piisavalt lihtne, et seda vajalikus tillu-suuruses valmistada ja samas hoiaks sobivat vormi. Olen selle küsimuse osas praadinud juba mitu aastat ja katsetanud erinevaid variante, millest üksi pole siiani rahuldavalt õnnestunud. Seda suurem on nüüd rõõm õnnestumisest (mis väljendub fotode rohkuses, mis neist nimetet papudest tehud ;))

Karbi osas sain ka pisut nuputada, sest seni kasutusel olnud pitsi ja lillelise paberiga kaunistused ei tundunud väiksele sellile kohased. Nii saigi taaskasutuskarp seekord hoopis lõbusa loomade ja nööpidega paberi ümber ja ühevärvilise märgi peale.

Loonalalapse looduslikest materjalidest käsitöönukud valmivad peamiselt tellimisel tulevast nukuomanikku mõttes ja südames hoides. Loe erinevatest nukutüüpidest ja tellimistingimustest siit ja oma nuku tellimiseks palun kirjuta loonalaps[ät]loonalaps.ee 

1 thought on “Pontsakas waldorfnukk Oskarile”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga